×
#

Tasting Alaçatı Festivali Toprağı Koru

27-28-29 Mayıs 2022

4. Tasting Alaçatı Başlıyor

Her yıl giderek artan bir ilgiyle başladığı günden bugüne 60 binin üzerinde ziyaretçi ağırlayan Tasting Alaçatı, hem Türkiye’de hem de dünyada seyahat etmeyi, keşfetmeyi sevenlerin ve yaşam gustosu olanların dikkatini çekmeye devam ediyor.

Bölgede sürdürülebilir turizmi amaçlayan ve tüm dünyada ve seyahat literatüründe gezginlerin ajandasına girmesi hedefleyen organizasyon bu yıl 27-28-29 Mayıs tarihinde gerçekleşecek.

Ege’nin yeni yaşam platformu

Tasting Alaçatı hayatı yaşamayı sevenler için farklı bir heyecan, yeni bir buluşma platformu. İnsanı büyülen güzellikteki Ege’nin yarımadasında, Alaçatı’nın köy içinde ve çevresindeki doğal platolarda gerçekleşen Tasting Alaçatı, Alaçatılı işletmelerin ev sahipliğinde üç gün boyunca devam ediyor. Bölgenin en özel mekanlarında birbiri içinde eriyen gurme lezzetler, sohbetler, etkinlikler, atölyeler, müzik, sanat, macera dolu keşifler ve yeni deneyimler sunuyor.

Ege’nin yerel ürünleri ve üreticileriyle yeme-içme kültüründeki önemini arttırmayı misyon edinen organizasyon, gustosuna düşkün olanları, keşfetmeyi sevenleri, seyahat severleri, önde gelen şefleri, yerel üreticileri ve işletmecileri her yıl Alaçatı’da bir araya getirerek global bir yaşam deneyimi sunmayı başarıyor.

Alaçatı’nın doğal güzellikleri ve lokal işletmelerinin ev sahipliğinde gerçekleşen organizasyonda Alaçatı’nın en iyi restoranları ve otelleri, bağ evleri ve çiftlikler özel mönüleri, etkinlikleri ve atölye çalışmaları ile ziyaretçilerini ağırlıyor. Bölgeyi en güzel zamanında yaşatarak, çok özellikli mönüler ve farklı içerikte atölyelerle heyecan yaratarak, müzik ve sanatla keyifli anlara imza atıyor.Yaşa, fark et, harekete geç

Her yıl farklı temalarda hazırlanan içerik ve programlarıyla ilgi gören Tasting Alaçatı, “Ege’nin Provans’ı Seni Çağırıyor” söylemi ile çıktığı yola “Tat, Hisset, Keşfet” diyerek devam etti. Geçen yıl tüm dünyanın odak noktası haline gelen “Sürdürülebilirlik ve Farkındalık” ekseninde “Sıfır Atık, Geri Dönüşüm, Hakkaniyetli Üretim, İsrafın Engellenmesi, Doğal Kaynakların Doğru Kullanılması, Çevreye Saygı, Doğa ve İnsan Farkındalığı” konuları çerçevesinde zengin bir program içeriği sunuldu. Yaşa, fark et ve harekete geç özdeyişi ile atıksız sofralardan, geri dönüşüme, bölgenin azalan mahsullerinden, yerel üreticilerin gerçek hikayelerine, doğanın insana kattıklarından, bireysel farkındalığa uzanan, bakış açılarını değiştirecek bir yolculuğa çıkıldı.

Bu sene bizi neler bekliyor?

Tasting Alaçatı kapsamında tarih, doğa, sanat ve gastronominin başrolde olduğu ve çok önemli isimlerin eşlik edeceği ana etkinliklerin yanı sıra Alaçatılı işletmeler de birbirinden içerikte programlar ortaya koyuyor. Köy içinde caz dinletisi, doğada kamp ateşi, yıldız isimlerin performansları, çok özel atölye çalışmaları, sörf ve macera dolu deneyimler, resim ve seramik sergileri, sosyal sorumluluk aktiviteleri Tasting Alaçatı kapsamında gerçekleşecek olan etkinliklerden yalnızca birkaçı.

Tasting Alaçatı’ya katılım nasıl oluyor?

Tasting Alaçatı’ya katılım için mutlaka rezervasyon gerekiyor. Sürpriz yemeklerin tadına bakmak, çok özel workshop’lar deneyimlemek, ilginç etkinliklere katılmak ve Alaçatı’nın tadını doyasıya çıkarmak için organizasyon öncesinde program yapmak gerekiyor. Katılımcılar www.tastingalacati.com üzerinden etkinlik bilgilerinde yer alan ilgili rezervasyon numaralarını arayarak katılabiliyorlar.